Sıkça Sorulan Sorular

Burada en çok sorulan bazı soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Aradığınız konuda bir cevap bulamadıysanız, bize hr@shaya.com.tr adresinden ya da Tel: (+90 216) 999 71 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan sonraki süreç nedir?

Başvurunuzu tamamladığınızda özgeçmişiniz ilgili pozisyon için değerlendirilmek üzere işe alım ekibimize ulaşır. İlgili pozisyonun gerekliliklerini karşıladığınız takdirde sizinle iletişime geçilerek iş görüşmesi için randevu verilir. Mevcut pozisyonumuzun gereklilikleri karşılanmadığı takdirde, sizin için en uygun pozisyon açılana kadar başvurunuz veri tabanımızda saklı tutulur.

İlk görüşmeden sonra süreç nasıl ilerler?

Görüşmeniz olumlu olduğu takdirde, öncelikle sizinle ilgili referans kontrolü gerçekleştirilir. Ardından olumlu adaylarımıza telefonda şirket yetkilisi tarafından iş teklifi yapılır. Belirli durumlarda ikinci görüşme için de davet edilme durumu olabilir. Görüşme olumsuz sonuçlandığı takdirde başvuru sırasında iletmiş olduğunuz e-mail adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Referans olarak kimleri verebilirim?

Referans olarak mutlaka birlikte çalışmış olduğunuz yöneticinin iletişim bilgilerini vermeniz tercih edilir. İş yeri dışından vereceğiniz yakın arkadaş ve akrabalarınızın referansları kabul edilemeyecektir.

Henüz askerlik görevimi tamamlamadım. Başvuru yapabilir miyim?

Mağazalarda çalışacak kişiler için askerlik zorunluluğu aranmamaktadır. Başvuru yapabilirsiniz.

İş fırsatlarını nasıl takip edebilirim?

İş fırsatlarını kariyer.net üzerinden ve secret cv kariyer portallarından takip edebilirsiniz.

Bilgilerimi güncellemek için nasıl bir yöntem izlemeliyim?

Yeni bir başvuru formu doldurabilirsiniz.